گردشگری جهان

دیزنی لند

به همه کسانی که وارد این مکان شاد می‌شوند گفته می‌شود خوش‌آمدید. دیزنی‌لند سرزمین شماست. اینجا کهولت، خاطرات عزیز گذشته را بازمی‌یابد، و جوانی مبارزات و وعده‌های آینده را می‌چشد. (والت دیزنی )
در پارک تفریحی دیزنی‌لند بازیگرانی واقعی نقش شخصیت‌های انیمیشنی فیلم‌ها را از جمله سفید برفی، آلیس در سرزمین عجایب و تینکربل برعهده‌دارند. برای بازی در نقش شخصیت‌های پرنسس دیزنی در پارک تفریحی دیزنی‌لند فرد بازیگر باید از هیکل بدنی مناسب، سن مشخص و خلق خوی خوب برخوردار باشد. این پرنسس‌های دیزنی باید فرایند شنوایی بسیار بلند و خاصی را پشت سر بگذارد. ابتدا دختران را مورد آزمایش قرار می‌دهند تا ببینند به صورت بالقوه می‌تواند شبیه شخصیت باشد و بعد آزمون‌های خاصی از قبیل بازیگری و مصاحبه را انجام می‌دهند. محدودیت‌های قدی خاصی نیز برای پرنسس‌های دیزنی وجود دارد آنها باید عموماً قدی بین ۵ فوت و ۴ اینچ و ۵ فوت و ۷ اینچ داشته باشند، برای پری‌هایی نظیر تینکربل و آلیس و وندی باید قد آنها بین ۴ فوت و ۱۱ اینچ و ۵ فوت و ۲ اینچ باشد.

یکی فاکتورهای مهم در این شغل، سن دختران است. دختران باید در سنین ۱۸ تا ۲۳ ساله باشند، اگرچه تاکنون پیش آمده است که کسی تا سن ۲۷ سال نیز در آنجا باشد ولی تاکنون کسی بالای ۲۷ سال نتوانسته است شغل بازی در نقش شخصیت پرنسس‌های دیزنی را کسب کند. این بازیگران در طول کار هرگز اجازه نشستن نداشته وباید همیشه لبخند بر لب و با صدای شخصیت خود حرف بزنند. این پرنسس‌ها که تحت عنوان «شخصیت‌های صورت» نامیده می‌شوند باید تمام نقل قول‌های فیلم هایشان را از حفظ باشند و همیشه در تمام مدت در همان نقش باقی بمانند و حتماً آموزش رقص و آواز دیده باشند.

تونلی زیرزمینی بخش های مختلف دنیای دیزنی را به هم متصل کرده و کارمندان و شخصیت های کارتونی می توانند از این تونل بدون اینکه جلب توجه کنند عبور و مرور انجام دهند. اکثر مردم فکر می کنند که این تونل از ابتدا در زیر زمین قرار داشته ولی اینطور نیست, این تونل بر روی سطح زمین ساخته شده و دنیای دیزنی را بر روی آن بنا کرده اند.
این پارک تاکنون مورد بازدید بیش از 600 میلیون نفر از زمان افتتاح قرار گرفته است. در سال 2014 بیش از 15 میلیون و نهصد هزار نفر از شعبه کالیفرنیا و بیش از 14 میلیون و دویست هزار نفر فقط از شعبه پاریس این پارک بازدید کردند، دیزنی لند دومین پارک پربازدید جهان بشمار میرود. بهترین زمان مراجعه به دیزنی لند، اوایل سپتامبر است که مدرسه ها باز شده است و این پارک خلوت تر از ماه های دیگر است .
مکان های دیگر دیزنی لند در جهان:

Walt Disney World Resort: اورلاندو ، فلوریدا ، ایالات متحده آمریکا که در سال 1971 افتتاح شد.

Disneyland Resort Paris: در 20 مایلی شرق پاریس در فرانسه واقع شده است که در سال 1992 افتتاح شد.

Tokyo Disney Resort: در شرق توکیو در ژاپن واقع شده است که در سال 1983 افتتاح شد.

Hong Kong Disneyland Resort: در شمال شرقی جزیره Lantau در هنگ کنگ واقع شده است که در سال 2005 افتتاح شد.

اشتراک بستن
  • دیزنی لند
گردشگری جهان 1067