گردشگری کیش

غواصی در کیش

غواصی در کیش

ردیف های مرجانی شرق جزیره کیش از غنی ترین و زیبا ترین مناطق و مساعد ترین سایت های غواصی در کشورمان هستند .غواصی در تمامی طول سال در جزیره کیش امکان پذیر بوده و سایت های کم عمق این جزیره برای غواصی تمامی افراد ,حتی اشخاص مبتدی بسیار مناسب است همچنین وجود مراکز آموزشی و تفریحی غواصی در کیش این جزیره را تبدیل به قطب غواصی کشور نموده است.
بیگ کورال و ژوراسیک پارک :
این دو سایت در شرق جزیره واقع شده اند و حداکثر عمق غواصی در این مناطق 6تا 8متر می باشد .برای دسترسی به این سایت که برای اسنورکلینگ ,نایت دایو و خصوصا عکاسی ماکرو زیر آب مناسب است ,می توانید از مراکز غواصی موجود در جزیره و قایق های غواصی استفاده نمایید و یا با اتومبیل به ساحل هتل سیمرغ و از آنجا به سایت بیگ کورال بروید.
ساترن کرک :
ساترن کرک یا شکاف جنوبی ریفی است که در 3مایلی جنوب واقع گردیده و از شکافی تشکیل شده است که تا عمق 22 متری نیز ادامه می یابد.
کشتی داما :
این کشتی باربری سنگالی در عمق 33 متری آب های جنوبی شرق کیش آرمیده است .غواصی در اطراف این مغروق که در فاصله 4مایلی از جزیره به پهلوی راست خود خوابیده است نیاز به تبحر خاصی نداشته اما جهت ورود به بدنه کشتی,فرا گرفتن دوره تخصصی کشتی های غرق شده الزامیست.
کلبه هور :
این سایت در غربی ترین دماغه جزیره کیش و در مکانی به همین نام واقع گردیده است .ورود به سایت از طریق ساحل کوچک جنوب آن و یا از طریق پرتگاه صخره ای غرب آن امکان پذیر است.عمق این سایت از شمال به جنوب بیشتر گردیده است و تا 8 متر ادامه می یابد.
کشتی یونانی :
این کشتی نیز در غرب جزیره واقع شده و عمق غواصی در این منطقه 5 تا 5 متر می باشد.ورود به سایت از طریق پله های تعبیه شده در پارک ساحلی مقابل کشتی امکان پذیر است.همچنین بازدید از درون این کشتی نیز از حفره شمالی آن امکان پذیر می باشد.
سایت سمبارون :
این سایت که از زیباترین ریف های مرجانی در غرب کیش می باشد بین جزیره کیش و هندورابی قرار گرفته است.دسترسی به سایت سامبارون از طریق اجاره روزانه قایق از بندرگاه کیش و همچنین به هنگام بازگشت از هندورابی امکان پذیر است.فاصله سمبارون تا کیش 10 وتا هندورابی 7 کیلومتر می باشد.

{gallery}g-kish/ghavasi{/gallery}

اشتراک بستن
  • غواصی در کیش
گردشگری کیش 1546