اخبار

صنعت گردشگری لازمه توسعه کیش

صنعت گردشگری لازمه توسعه کیش

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه راه اندازی مراکز پولی و مالی بین المللی در منطقه آزاد کیش از ضرورت ها و برنامه های جدی در این منطقه است، گفت: ایجاد چنین مراکزی فصل نوین فعالیت‌ها و تعاملات مالی بین المللی در کشور را به دنبال دارد.
مرتضی بانک با اشاره به اهمیت ایجاد درآمدهای پایدار در مناطق آزاد در دولت دوازدهم، تاکید کرد: برای رسیدن به اهداف عالی مناطق آزاد در کشور، همه دستگاه های مرتبط می‌توانند با حمایت و پشتیبانی از این مناطق به توسعه اقتصادی در کشور کمک کنند. بنابراین همه باید تلاش کنیم تا مشکلات موجود قانونی یا بین دستگاهی میان مناطق آزاد و دبیرخانه شورایعالی را با دستگاه‌ها و نهادهای مستقر در مناطق حل کنیم تا روند فعالیت‌های شکل گرفته استمرار یابد.
وی ادامه داد: درآمدزایی در مناطق آزاد کشور اولویت دارد اما محور این درآمدزایی باید مشخص و هدفمند باشد، هم چنین لازمه ایجاد درآمد پایدار امنیت در فعالیت های اقتصادی در مناطق آزاد است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه جزیره کیش به دلیل سابقه ذهنی مردم و آشنایی بیشتر سطوح مختلف افکار عمومی مورد توجه همگان قرار دارد، اظهار کرد: اهداف معین شده در منطقه آزاد کیش در این زمان کوتاه در دولت دوازدهم، حکایت از توجه و درایت کافی تیم اجرایی فعلی دارد که قطعا با پشتکار محقق شده است که البته ادامه‌دار نیز خواهد بود.
بانک به توسعه "صنعت گردشگری" در جزیره کیش اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه صنعت گردشگری از جمله مهم‌ترین محورهای فعالیت سازمان منطقه آزاد کیش است و باید توسعه هدفمند آن در دستور کار قرار گیرد. بنابراین با اجرای دقیق برنامه‌های تعیین شده در جزیره کیش در حوزه گردشگری، دسترسی آسان مردم و گردشگران به همه شاخه‌های تعریف شده در این حوزه فراهم می شود.

اشتراک بستن